Історія закладу

/Files/images/Школа в 1970г..jpg

Школу засновано в 1904 році, будівля знаходилася біля залізничної станції "Нова Баварія", але під час Другої світової війни була зруйнована. Її діяльність відновлено в 50-ті роки, і працювала вона в другу зміну в приміщенні школи № 115.
У 1955 році завод "Будмаш" (нині ХЗПТУ - Харківський завод під'ємно-транспортного устаткування) спорудив нову будівлю школи № 39 на вулиці Тімірязєва, 45, у районі Ясної Поляни (Баварія), де і працює сьогодні Харківська гімназія №39.
Першим директором школи більше 20 років був Корнієнко Павло Михайлович. З ним працював перший колектив учителів: Воловікова Н.О., Лісовець О.Г., Говдейко Л.А., Щетиніна Ю.П.
Потім майже 20 років школу очолювала Бушевська Маргарита Павлівна, під керівництвом якої працював талановитий колектив педагогів: Шурховецька З.П., Чайченко Є.П., Шевченко Г.Г., Драголюбова М.В., Гулевська Л.О., Тимофєєва В.І., Вагман І.Я., Баєва Г.І., Голець В.Ю., Кашляков О.М., Лазуренко Н.Ю., Лазуренко О.І., Родіонова С.Ф., Бутенко О.О., Ріяка І.А., Червякова Г.В., Решетнікова Л.І., Волобуєва Г.М., Явтушенко І.Б., Світлична О.Ф., Пономаренко Л.І., Кононенко Л.І.
З 1992 року третім директором школи стала її випускниця Світлична Олена Федорівна. І вже за ініціативою нового колективу закладу у 2006 році школу було реорганізовано в гімназію.

З 2012 по 2022 роки гімназію очолювала Тимошевська Світлана Анатоліївна.
З 2022 року гімназію очолює Михайлик Юлія Володимирівна