Історія закладу

/Files/images/Школа в 1970г..jpg

Школу засновано в 1904 році, будівля знаходилася біля залізничної станції "Нова Баварія", але під час Другої світової війни була зруйнована. Її діяльність відновлено в 50-ті роки, і працювала вона в другу зміну в приміщенні школи № 115.

У 1955 році завод "Будмаш" (нині ХЗПТУ - Харківський завод під'ємно-транспортного устаткування) спорудив нову будівлю школи № 39 на вулиці Тімірязєва, 45, у районі Ясної Поляни (Баварія), де і працює сьогодні Харківська гімназія №39.

Першим директором школи більше 20 років був Корнієнко Павло Михайлович. З ним працював перший колектив учителів: Воловікова Н.О., Лісовець О.Г., Говдейко Л.А., Щетиніна Ю.П.

Потім майже 20 років школу очолювала Бушевська Маргарита Павлівна, під керівництвом якої працював талановитий колектив педагогів: Шурховецька З.П., Чайченко Є.П., Шевченко Г.Г., Драголюбова М.В., Гулевська Л.О., Тимофєєва В.І., Вагман І.Я., Баєва Г.І., Голець В.Ю., Кашляков О.М., Лазуренко Н.Ю., Лазуренко О.І., Родіонова С.Ф., Бутенко О.О., Ріяка І.А., Червякова Г.В., Решетнікова Л.І., Волобуєва Г.М., Явтушенко І.Б., Світлична О.Ф., Пономаренко Л.І., Кононенко Л.І.

З 1992 року третім директором школи стала її випускниця Світлична Олена Федорівна. І вже за ініціативою нового колективу закладу у 2006 році школу було реорганізовано в гімназію.

Традиції гімназії

У гімназії склалося багато традіцій, а саме: проведення свят і заходів:

Дні самоврядування

У гімназії традиційно з нагоди Дня працівників освіти проводиться день самоврядування, коли навчальним і виховним процесом "керують" діти.

Президент гімназії - "директор", прем'єр-міністр – "заступник директора" з навчально-виховної роботи, створюється "колектив учителів", проводиться засідання педради.

Учні проводять уроки, виховні заходи, усе обговорюється на спільній педраді з учителями. Закінчується день самоврядування святковим концертом. Усі учасникиі намагаються, щоб проведені заходи запам'яталися, були цікавими, пізнавальними і веселими.

Вибори президента

Щороку в гімназії відбуваються вибори президента республіки гімназійного самоврядування - Країни Дитячих Мрій. Кандидатів у президенти обирають на зборах класів-міст, які перед цим уже обрали своїх мерів. Кандидати в президенти висувають свою програму, оприлюднюють її, проводять агітаційну роботу, яка завершується дебатами кандидатів у присутності гімназійного активу.

В останні дні вересня проводяться вибори, які повністю повторюють формат державних виборів представників влади.

Завершується виборча кампанія святковою інаугурацією президента і врученням йому та мерам міст відзнак: президента та мера (медаль)

Посвята в гімназисти

Посвята в гімназисти – одна з найкращих традицій, започаткована учнівським самоврядуванням: учнів 5-х класів, одягнених у мантії, посвячують у гімназисти, а першокласникам вручають значки з емблемою гімназії.

П'ятикласники у гімназійних мантіях демонструють презентацію свого класу, дають урочисту клятву на кодексі гімназиста; їх вітають батьки, які, за традицією, дарують дітям святковий торт.

Конкурс малюнків на асфальті

Стало традиційним проводити тиматичні конкурси малюнків на асфальті. Восени - конкурс над темою " Моє улюблене місто Харків", а весною - " Пам'ять серця" - до дня Перемоги

Конкурс різдвяних віночків

Щороку на передодні Нового року проводяться конкурси квіткових композицій з природньго матеріалу. Фантазії дітей безмежні. До виготовленя композицій залучаються батьки учнів, обираються переможці. Композиції прикрашають школу ще довго, демонструючи талант і творчість наших дітей.

Фестиваль танцю до Дня Святого Валентина

Щороку до Дня Святого Валентина проводятся конкурс "Вальс! Вальс! Вальс!" Це яскраве та романтичне свято танцю, діти демонструють свої таланти і вміння передати мовою танця відчуття прекрасного - любові і радості життя. В День Святого Валентина гімназія перетворюється на храм закоханих - усюди літають голубки та янголи, дитяча почта розносить святкові валентинки, всі занурюються у атмосферу щастя, дружби і кохання.

Свято Масляної

Щороку наприкінці зими проводиться свято Масляної. У шкільному дворі працюють ігрові майданчики:

- "Катання на мітлі"

- "Художні вигризування млинців"

- "Перетягування канату"

- "Армреслінгу"

- "Виліплювання фігурок зі снігу, тощо"

Відбувається катання на конях у прикрашеній повозці. Родзинкою свята є спалювання чучела Зими. Завершується день конкурсом млинців, коли кожен клас творчо оформлює свій стіл з дотриманням національних традицій, і веселим поєданням святкових "експонатів".

Конкурс інсцинованої патріотичної пісні

Свято Перемоги - це визначна і свята дата не тільки в історії країни, а і в нашій гімназії. Традиційно в ці дні відбувається конкурс малюнків на асфальті; поздоровлення малюнками, подарунками і святковим концертом в обласному шпеталі ветеранів та учасників Великої Вітчизняної війни.

Завершується святкування концертом - конкурсом військово-патріотичної пісні, де діти у костюмах, стилізованих під форму війсково-воєнних років, інсцинують пісні, присвячені пам'яті героїв, які захищали нашу Батьківщину у ті героїчні роки.

Загальношкільні лінійки

Щотижневі загальногімназійні лінійки, на яких обговорюються всі гімназійні заходи, плани та новини, проводиться відзначення кращих учнів, привітання зі святами та днями народження, підводяться підсумки олімпіад, турнірів та конкурсів, нагороджуються переможці.