/Files/images/нмт24.jpg

Реєстрація на НМТ

Процедури НМТ-2024

Підготовка до НМТ-2024

Прямий ефір з УЦОЯО 28.02.2024 о 15.00

НМТ-2024: до чого готуватися

8 листопада 2023 року Верховна Рада України підтримала законопроєкт № 10092 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року».
Цим документом передбачено внесення змін до законів України «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту» та «Про повну загальну середню освіту», що врегульовують питання завершення навчального року в системі загальної середньої освіти та проведення вступної кампанії до закладів вищої і фахової передвищої освіти.
Вступні випробування на бакалаврські програми до закладів вищої освіти України буде проведено у форматі національного мультипредметного тесту (НМТ) на комп’ютерній основі. У межах НМТ кожен учасник буде виконувати завдання із 4-х навчальних предметів, три з яких є обов’язковими (українська мова, математика та історія України), а один — на вибір із переліку (українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія). Предмет за вибором вступник зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.
Нині Міністерство освіти і науки України розробляє Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році, тобто документ, який деталізує модель вступної кампанії 2024 року. Заматеріалами сайту УЦОЯО.
За даними УЦОЯО у 2024 році НМТ буде включати чотири навчальних предмети, три з яких є обов’язковими (українська мова, математика та історія України), а один — на вибір із переліку (українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія). Предмет за вибором вступник зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.
Модель проведення передбачає, що чотири предметних тести учасник виконуватиме в один день: два предметних тести кожен по одній годині до перерви та два предметних тести кожен по годині — після перерви.
/Files/images/29.09.2023.jpg

Набув чинності Порядок проведення НМТ

Документ визначає основні засади підготовки та проведення національного мультипредметного тесту (НМТ) для оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти. Результати НМТ будуть використані абітурієнтами для вступу до закладів вищої освіти.
Рекомендуємо потенційним учасникам ознайомитися з цим Порядком. Це буде корисним під час проходження тестування, а також передбачено процедурою реєстрації (учасник має знати свої права та обов’язки). У документі докладно викладено процедуру допуску учасників до ТЕЦ, особливості створення спеціальних умов для складання іспиту особам з особливими освітніми потребами, зумовленими станом здоров’я, а також подано інформацію щодо умов участі в додаткових сесіях НМТ.
Як і в минулі роки, для проведення НМТ у 2024 році буде організовано основні та додаткові сесії. Основні сесії розпочнуться в травні.
Терміни реєстрації для участі в НМТ, яка відбуватиметься дистанційно, будуть визначені згодом.

ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ВАРІАНТ НМТ-2024

НМТ-2024: календар проведення

Оприлюднений Календарний план організації та проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту (НМТ).
Тестування проходитиме під час основних і додаткових сесій:
- основні: 14 травня – 25 червня;
- додаткові: 11–19 липня.
Відповідно до наказу також передбачено два періоди реєстрації осіб, які бажають узяти участь в НМТ, — основний та додатковий.
Основний етап реєстрації осіб для участі в основних сесіях НМТ триватиме з 14 березня до 11 квітня включно.
До 15 квітня зареєстрований учасник матиме змогу в персональному кабінеті внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні / за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ).
Більше інформації на сайті УЦОЯО.
Кiлькiсть переглядiв: 1692