Історія бібліотеки Харківської гімназії № 39

/Files/images/00000000.000.png

У 1924 році у Червонобаварському районі Харкова (нині Новобаварського) була відкрита українська семирічна школа, яка 1931 року стала середньою. Разом зі школою почала свою роботу і шкільна бібліотека, книжковий фонд якої тоді не налічував і тисячі примірників.

/Files/images/0000.00.pngПід час Великої Вітчизняної війни школу було спалено. Постраждав і фонд бібліотеки.

З 1 вересня 1955 року школу перевели в іншу (нову) будову, розташовану в районі Баварії, який називають «Харківською Швейцарією». Засновану бібліотеку у ЗОШ № 39 очолила Литвинова О.С – гарний фахівець і професіонал своєї справи. Фонд бібліотеки дуже швидко поповнювався цінною галузевою та художньою літературою. Зараз він налічує 13730 примірників (художня література – 5852, підручників – 7878).

Нині шкільна бібліотека обслуговує 13 класів, відповідно 399учнів. У гімназії щорічно проходять різні акції , організуються тематичні виставки до пам’ятних дат, літературні кав’ярні, зустрічі з письменниками.

У 2008 році в бібліотеці було проведено капітальний ремонт та встановлено сучасне обладнання.