• Новини ліцею

Сьогодні 12 грудня 2018 року у гімназії відбулась пам’ятна та визначна подія.

2018-12-12

/Files/images/IMG_4145.JPG

12 грудня 2018 року у Харківській гімназії №39 відбулась пам’ятна та визначна подія. Відповідно до Рішення Харківської міської ради від 17.01.2018 № 45, на фасаді гімназії було встановлено меморіальну дошку на честь випускника гімназії – Каменєва Володимира Семеновича, який загинув виконуючи військовий обов’язок у Афганській війні. На заході були присутні представники адміністрації Новобаварського району, представники Української спілки ветеранів Афганістану, однокласники загиблого, учні, учителі, батьки.

Володимир Каменєв народився і виріс у рідному місті Харкові, навчався у Харківський середній школі № 39. Після її закінчення працював слюсарем на «Харківському заводі тракторних та самохідних шасі». Не цурався ніякої роботи у цеху за що здобув повагу серед товаришів. Отримавши повістку від військомату Володимир прибув на зазначений пункт. В Афганістані Володимиру випала честь служити в 317-му гвардійському парашутно-десантному полку 103-ї повітряно-десантної дивізії.

У своєму підрозділі він виконував обов'язки кулеметника, відзначився в шести бойових операціях, брав участь в двадцяти чотирьох засідках на шляху душманів, проявивши при цьому витримку та сміливість!

Командування частини представило відважного воїна до високої Державної нагороди - медалі «За відвагу».
На світанку 2 квітня 1984 року вертоліт, на борту якого перебував Володимир разом з ще одинадцятьма десантниками і трьома членами екіпажу зіткнувся з сопкою та зазнав катастрофи. Так під час виконання бойового завдання жахливо обірвалось коротке життя відважного десантника Володимира Каменєва. Наказом Президіума Верховної ради СРСР від 13 серпня 1984 року нагороджений орденом Червоної зірки (посмертно).
Ми пишаємося подвигом нашого героя, пам’ятаємо та оберігаємо спогади його товаришів, цінуємо його вклад у миробудування нашої планети. Знаємо, що немає нічого ціннішого за мир у нашій країні!