Організаційна структура виховної роботи

Враховуючи сучасні вимоги до виховного процесу в навчальному закладі, у ліцеї створені умови для творчого розвитку і саморозвитку учнів на базі особистісного підходу, які дозволяють здійснювати завдання виховання, що у свою чергупризводить до вироблення специфічної структури виховної роботи в ліцеї.

Заструктурою виховну роботу можна поділити на п’ять основних ланок:

- виховна робота адміністрації;
робота педагогічної служби;
робота соціально–педагогічної служби;
робота медико-психологічної служби;
робота учнівського самоврядування.

Перша ланка – діяльність адміністрації, що визначає такі функції:

організаційна (створення та підтримка життєдіяльності системи виховання, цілісності виховного процесу в ліцеї); контролююча (контроль усіх ланок виховного процесу залежно від посадових обов’язків); методична (проведення методичної роботи з педагогічними працівниками); координуюча (взаємодія ліцею, сім’ї, суспільства).

Друга ланка – діяльність педагогічної служби. До її складу входять класні керівники та вчителі-предметники.

Третя ланка – діяльність соціально–педагогічної служби ліцея.

Четверта ланка – діяльність медико-психологічної служби. У її складі: психолог та медична сестра.

П’ята ланка – діяльність учнівського самоврядування. Учнівське самоврядування – активна форма громадянського виховання учнів, важлива умова реалізації їх прав і обов’язків.

Мета виховної роботи:

«Формування ціннісних орієнтацій учнів як підґрунтя їхньої позитивної соціалізації, виховання всебічно розвиненого випускника Нової української школи».

Завдання виховної роботи:

1. Забезпечити особистісний розвиток кожного вихованця.
2. Виховання соціальної активності учнів шляхом залучення їх до суспільно-корисної діяльності.
3. Створення умов для самореалізації особистості, ії здібностей, суспільних та власних інтересів.
4. Формування свідомої мотивації учнів до потреб здорового способу життя, гігієнічних навичок.

5. Військово-патріотичне виховання особистості, розвиток Руху юних миротворців.

6. Охорона прав дитини.

Схема-алгоритм виховної роботи ліцею